SFDR ir ES Taksonomija

Tvaraus finansavimo informacijos atskleidimo reglamentas (SFDR) – tai Europos reglamentas, priimtas siekiant padidinti tvarių investicinių produktų rinkos skaidrumą, užkirsti kelią “žaliajam smegenų plovimui” ir padidinti finansų rinkos dalyvių teiginių apie tvarumą.

ES taksonomija – tai reglamentas, kuriuo siekiama nustatyti standartizuotą tvarios veiklos klasifikaciją visoje ES, užkirsti kelią „žaliajam smegenų plovimui” ir padėti investuotojams ir bendrovėms priimti pagrįstus investicinius sprendimus dėl aplinkai palankios veiklos. Tokie tvarumo standartai kaip ES taksonomija siekia privačias investicijas nukreipti į veiklą, padedančią neutralizuoti neigiamą poveikį klimatui, bioįvairovei ir kitoms aplinkosaugos sritims.

Privalumai

Investicijų pritraukimas

Įmonė, atitinkanti SFDR ir ES Taksonomijos reikalavimus turi konkurencinį pranašumą ir yra patraukli ieškantiems tvaraus investavimo galimybių. Deklaruodama savo finansinius duomenis įmonė turi galimybę priimti naudingus investicinius sprendimus.

Skaidrumas ir tvaresnė plėtra

SFDR reglamentas padeda nukreipti investicijas į ekonominę veiklą, kurios labiausiai reikia pereinant į tvaresnį verslo modelį ir atsižvelgiant į Europos Žaliojo susitarimo tikslus.

Mūsų paslaugos:

  • Aktualių ES Taksonomijos bei SFDR reikalavimų identifikavimas veiksmų plano parengimas atitikimui
  • ES Taksonomijos konsultacijos dėl reikalavimų įgyvendinimo
  • Rodiklių apskaičiavimas ir atskleidimas, atitikimas ES Taksonomijos reikalavimams
  • Esamų įmonės atskleidimo praktikų analizė, veiksmų plano parengimas su tikslu atitikti SFDR reikalavimus
  • Konsultavimas ir SFDR pagrindinių neigiamų poveikių (angl. principle adverse impacts – PAI) rodiklių apskaičiavimas bei atskleidimas susijusiais klausimais;
  • Reikalavimams aktualių politikų parengimas, dokumentacija bei procedūros
  • Tvaraus investavimo strategija,  atitinkanti SFDR 8 ir/arba 9 straipsnio reikalavimus

* Kainos pasiūlymas skaičiuojamas individualiai

Turite klausimų?

Turite klausimų?

arba susisiekite tiesiogiai:

Elvyra Mikšytė

Organizacijų tvarumo skyriaus vadovė

+370 600 10525

elvyra@vestaconsulting.lt