LPTVS sertifikavimas

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje tvari statyba tampa ne tik siekiamybė, bet ir būtinybė. Šiam tikslui sukurta nacionalinė sertifikavimo sistema LPTVS (Lietuvos Pastatų Tvarumo Vertinimo Sistema) – vietinis holistinis pastato tvarumo standartas, atsižvelgiantis į pastato tvarumo aspektus, grindžiamas Lietuvos kontekstu.

LPTVS pastato tvarumo standartas skirtas objektyviai ir skaidriai nustatyti Lietuvoje esančių teritorijų ir pastatų tvarumo lygį bei viešai deklaruoti geriausią tvaraus projektavimo ir statybos praktiką. Lietuvos žaliųjų pastatų taryba sukūrė ir Lietuvos rinkai pritaikė pastatų tvarumo vertinimo standartą bei sertifikavimo sistemą, parengta pagal pasauliniu mastu pripažintas tarptautines vertinimo metodikas.

Privalumai

Investuotojams

LPTVS sertifikavimas rodo patikimą statybą, skaidrumą ir ekologinę atsakomybę. Stambūs NT ir instituciniai investuotojai vis dažniau renkasi investuoti į ekologiškų pastatų projektus. Tokie pastatai atitinka nacionalinius tvarumo reglamentus (Pvz. Vilniaus m. bendrasis planas).

Nuomininkams

Pastatas, turintis tvarumo sertifikatą, yra patrauklesnis dėl ekologinių savybių – geresnių sąlygų žmogaus sveikatai ir gerovei. Tokiuose pastatuose yra didesnis darbuotojų produktyvumas, mažesnė darbuotojų kaita, stipresnė higienos ir sveikatos apsauga.

Savininkams

Tvarus nekilnojamas turtas yra naudingas pinigų srautų atžvilgiu. Efektyvumo didinimas gali sumažinti eksploatavimo sąnaudas dėl mažesnių komunalinių mokesčių ir priežiūros išlaidų, mažesnės energijos kainų rizikos arba mažesnių draudimo ir skolų išlaidų.

Mūsų paslaugos:

  • Galimybių studija ir preliminarus vertinimas
  • Strategijos ir veiksmų plano parengimas
  • Užduotys visoms suinteresuotoms šalims
  • Dokumentų tikrinimas ir grįžtamasis ryšys
  • Duomenų surinkimas ir pateikimas LŽPT
  • Dalyvavimas projektavimo ir statybos darbų planuotėse
  • Konsultavimas visais sertifikavimo etapais
  • Papildomos studijos ir analizės LPTVS sertifikavimui

* Kainos pasiūlymas kiekvienam projektui skaičiuojamas individualiai

Turite klausimų?

Turite klausimų?

arba susisiekite tiesiogiai:

Eugenijus Šapel

Tvarių pastatų skyriaus vadovas

+370 602 08024

eugenijus@vestaconsulting.lt